Skip to main content

Raadslid Angelique van Marion stapt op bij Onafhankelijk Diemen, gaat alleen verder

Raadslid Angelique van Marion vertrekt uit de fractie Onafhankelijk Diemen. Van Marion blijft wel lid van de gemeenteraad onder de naam Partij van Marion. 

Foto: gemeente Diemen

De aanleiding voor haar vertrek zijn ‘verschillen van politieke inzichten binnen de fractie’, meldt Diemernieuws dinsdag. Van Marion kiest ervoor haar eigen koers te varen, maar benadrukt dat zij haar raadswerk onverminderd voortzet en zich blijft inzetten voor de belangen van de gemeente en haar inwoners, aldus het nieuwsmedium. Ze zal zich met name gaan bezighouden met dierenwelzijn. 

Toegankelijke wc’s

Van Marion maakte zich de afgelopen tijd hard voor onder meer openbare en toegankelijkere wc’s binnen de gemeentegrenzen. Naar verwachting zal ze dat blijven doen, ook als eenpitter. Ze is op dit moment toiletambassadeur van de gemeente. Het is ook een van de speerpunten van Onafhankelijk Diemen (OD), zeker in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen dit jaar. 

Daar haalde de inmiddels inmiddels ex-partij van Van Marion drie zetels. Ze kwam met 336 voorkeursstemmen in de raad. OD-lijsttrekker Jan Sikking had er 861. In totaal kwam OD met drie zetels in de raad – één meer dan vier jaar geleden. Dat zijn er nu dus weer twee, en dat betekent dat de VVD de grootste oppositiepartij wordt. 

Angelique van Marion, Diemen, gemeenteraad, Jan Sikking, Onafhankelijk Diemen